Partner serwisu
07 maja 2024

Wycieczka techniczna podczas XVI edycji konferencji Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku

Kategoria: XVI Konferencja Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku

Wycieczka techniczna odbędzie się do jednego z zakładów Honorowego Gospodarza - Górażdże Kruszywa. W tym roku proponujemy zwiedzanie zmodernizowanej w ubiegłym roku kopalni KSM Stroszowice, znajdującej się w okolicach Lewina Brzeskiego.

Wycieczka techniczna podczas XVI edycji konferencji Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku

W ramach modernizacji wybudowano nowe zaplecze socjalno-techniczne oraz nowy zakład przeróbczy o zwiększonej wydajności, zabudowując częściowo nowe urządzenia jak i urządzenia wykorzystane z poprzednich zakładów, zmieniono układ dróg wewnętrznych, sterowanie kopalni zostało oparte na własnych, koncernowych rozwiązaniach. Przy projektowaniu wzięto pod uwagę wymogi dotyczące nie tylko wydajności zakładu, ale również jakości produktów, warunków pracy oraz ochrony środowiska.

Kopalnia położona jest przy drodze asfaltowej łączącej Lewin Brzeski z Niemodlinem, w miejscowości Stroszowice, gminie Lewin Brzeski, w powiecie brzeskim. W bliskim sąsiedztwie, w odległości  7 km od kopalni przebiega droga krajowa nr 94  łącząca od strony północno-wschodniej dwa miasta wojewódzkie: Opole z Wrocławiem.Pod względem geograficznym obszar kopalni położony jest na Nizinie Śląskiej, w dolinie Nysy Kłodzkiej. Kruszywo wydobywane jest ze złoża „Sarny Pole IIa-1”, w obrębie utworów czwartorzędowych (holoceńskich) akumulacji rzecznej.

Chęć uczestnictwa w wycieczce prosimy zgłaszać mailowo na adres: aneta.jaroszewicz@e-bmp.pl do 28 maja br. do godz. 14.00. Decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby, które będą brały udział w wycieczce, otrzymają mailowe potwierdzenie.

Każdy uczestnik wycieczki jest zobowiązany do zapoznania się z Informatorem Bezpiecznego Zachowania Heidelberg Materials (do pobrania TUTAJ). Na miejscu podczas konferencji wymagane będzie złożenie podpisu potwierdzającego otrzymanie, zapoznanie się i  przyjęcie do stosowania informatora BHP.

***

Organizatorem wydarzenia jest firma BMP Sp. z o.o., wydawca magazynu Kierunek Surowce i portalu kieruneksurowce.pl. 

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ