Partner serwisu
28 września 2016

Nowości i tradycja

Kategoria: XXIII Sympozjum KRUSZYWA CEMENT WAPNO

Sympozjum Kruszywa Cement Wapno – coroczne spotkanie branży organizowane przez firmę BMP – wydawcę magazynu Surowce i Maszyny Budowlane oraz portali kierunekSUROWCE.pl, odbyło się 28-29 września 2016 w Krakowie. Oprócz tradycyjnych punktów programu organizatorzy przygotowali kilka nowości.

Nowości i tradycja

Kolejny raz branża kruszyw, cementowa i wapiennicza spotyka się w krakowskim hotelu Best Western. Kolejny raz Honorowym Gospodarzem jest KW Czatkowice (firma pełniła tę rolę w 2009 r.). – Od tego czasu wiele się zmieniło. Wówczas branża czekała na boom związany ze zbliżającym się Euro, dziś rozmawiamy, jak przetrwać trudną sytuację rynkową i jak poradzić sobie z obecnymi problemami branży budowlanej – mówił Przemysław Płonka, redaktor naczelny Surowców i Maszyn Budowlanych, podczas otwarcia sympozjum.

Wspomniane problemy omawiano szerzej podczas sesji wprowadzającej. O rosnącej niekoncesjonowanej eksploatacji kopalin w Polsce mówiła Olimpia Kozłowska z PIG - PIB. Hubert Schwarz z kancelarii Amadeus wymieniał zmiany, które w branży kruszyw przyniesie nowe Prawo Wodne. Aleksander Kabziński (PZPK) z kolei przedstawił swoiste „mody”, obowiązujące w branży kruszyw. 5-6 lat temu był to problem wskaźnika piaskowego. Późnij – wskaźnika PSV czy rozjaśnionych nawierzchni, a od niedawna – reaktywności alkaliczej kruszyw.

Nowości i tradycje

Po raz pierwszy sympozjum podzielono na dwie równoległe konferencje: dla branży kruszyw oraz dla branży cementowo-wapienniczej. Nowością jest też wieczór integracyjny na stoiskach, warsztaty Lean dla górników czy system B2B – platforma ułatwiająca organizowanie spotkań między uczestnikami konferencji.
Tradycyjnie natomiast program sympozjum zawiera finalizującą 1. dzień debatę, wystawę kilkudziesięciu stoisk, jak i wycieczkę techniczną – do kopalni w Czatkowicach.

 

Galeria Kruszywa Cement Wapno 2016

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ