Partner serwisu
24 listopada 2020

Najlepszy kwartał w tym roku – dane finansowe Grupy PKP CARGO po dziewięciu miesiącach 2020 roku

Kategoria: Aktualności

Grupa PKP CARGO w trzecim kwartale 2020 roku wygenerowała 1 mld zł przychodów z tytułu umów z klientami, EBITDA wyniosła 226,9 mln zł, a EBIT osiągnął wartość 36,6 mln zł. Pociągi Grupy przewiozły łącznie w trzecim kwartale 23,9 mln ton towarów, a wykonana praca przewozowa wyniosła 5,99 mld tkm.

Najlepszy kwartał w tym roku – dane finansowe Grupy PKP CARGO po dziewięciu miesiącach 2020 roku

Grupa PKP CARGO zanotowała dotychczas także najlepszy kwartał tego roku pod względem pracy przewozowej, poprawiając r/r wyniki w dwóch kluczowych segmentach – w kategorii przewozów intermodalnych oraz w segmencie kruszywa i materiały budowlane. Praca przewozowa wykonana w segmencie przewozów intermodalnych w trzecim kwartale 2020 roku wyniosła 1,16 mld tkm, co oznacza wzrost o 5,7 proc. r/r. Wyraźnie widać, iż Grupa PKP CARGO konsekwentnie realizuje proces przechodzenia z przewoźnika dla przemysłu ciężkiego w europejskiego operatora logistycznego. Ewidentnie świadczy o tym również fakt, iż w okresie ostatnich kilku miesięcy Grupa PKP CARGO zintensyfikowała działalność handlową, m.in. podpisała umowę z Krajową Spółką Cukrową na przewozy cukru do terminala w Gdańsku, oraz rozszerzyła ofertę połączeń intermodalnych – pod marką CONNECT OPERATOR uruchomiła pociągi operatorskie m.in. na trasie Warszawa-Gdynia-Warszawa i z Małaszewicz do terminali w różnych regionach Polski.

– Doskonale wstrzeliliśmy się z naszą ofertą w potrzeby rynku, bo gestorzy ładunków coraz chętniej korzystają z możliwości przewozu swoich towarów w kontenerach. To jest również przykład konsekwencji w działaniu, gdyż nie przerwaliśmy prac nad ofertą pociągów operatorskich mimo pierwszej fali pandemii, gdy były okresy spadku także przewozów kontenerów. Nie działaliśmy jednak pod wpływem chwili, gdyż patrzymy na rynek w długofalowej perspektywie i wiadomo było, że koniunktura na przewozy intermodalne ma stałą tendencję – dodaje prezes Czesław Warsewicz.

W sumie w trzecim kwartale 2020 roku praca przewozowa wykonana przez Grupę PKP CARGO wyniosła 5,99 mld tkm wobec 6,67 mld tkm w analogicznym okresie 2019 roku. Warto zauważyć przy tym, że pomimo epidemii PKP CARGO International notuje tylko nieznaczny ubytek pracy przewozowej (-3,2 proc. r/r). Natomiast w segmencie przewozów intermodalnych spółka może się pochwalić aż 11,8-proc. wzrostem w okresie styczeń-wrzesień 2020 roku i tym samym intermodal stanowi już prawie 37 proc. udziału w pracy przewozowej czeskiej spółki z Grupy PKP CARGO – dla całej Grupy ten wskaźnik zbliża się do 20 proc.

źródło: www.pkpcargo.com
fot. www.pkpcargo.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ