Partner serwisu
25 listopada 2019

Wymiana wiedzy i doświadczeń na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego

Kategoria: Aktualności

22 listopada 2019 r. wiceminister infrastruktury Rafał Weber spotkał się z Matthew Baldwinem, Zastępcą Dyrektora Generalnego w Dyrekcji Generalnej ds. Mobilności Komisji Europejskiej, który pełni również funkcję Europejskiego Koordynatora ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wymiana wiedzy i doświadczeń na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego

Głównym tematem rozmowy była kwestia poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, która jest jednym z priorytetów rządu Premiera Mateusza Morawieckiego. Dzięki działaniom podjętym do tej pory, w Polsce udało się zredukować liczbę ofiar śmiertelnych na milion mieszkańców, od 2010 roku o 26% (powyżej średniej unijnej).

Wiceminister R. Weber przedstawił przyjęte w Polsce rozwiązania prawne, których celem jest zapewnienie w ramach tzw. korytarza życia krótszego czasu przejazdu służb ratowniczych podejmujących działania ratunkowe w przypadku wystąpienia zdarzenia drogowego oraz wprowadzenie tzw. jazdy na suwak, która ma zapewnić bardziej płynny i bezpieczny ruch na drogach zmniejszając tym samym zatory drogowe.

Minister R. Weber podziękował za zaproszenie Polski do uczestnictwa w europejskim programie wymiany doświadczeń i wiedzy na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego pod nazwą „EU Road Safety Exchange”. Jest to trzyletni projekt twinningowy (2019–2021), a jego zadaniem jest wspieranie poprawy zdolności instytucjonalnych oraz wymiana wiedzy i najlepszych praktyk w kwestiach bezpieczeństwa drogowego między państwami członkowskimi Unii Europejskiej.

źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ