Partner serwisu

Tydzień Bezpieczeństwa w Grupie Górażdże

Kategoria: Aktualności

„Jest wiele powodów by wracać do domu… Pracuj bezpiecznie ” – pod takim hasłem Grupa Górażdże zorganizowała tegoroczną edycję Tygodnia Bezpieczeństwa. Trwający od 22 do 26 września Tydzień Bezpieczeństwa to wydarzenie obejmujące cykl szkoleń, konkursów i działań dotyczących podnoszenia kultury bezpieczeństwa pracy, skierowane do pracowników oraz kadry kierowniczej Grupy Górażdże, jak również firm zewnętrznych współpracujących.

Tydzień Bezpieczeństwa w Grupie Górażdże

Wydarzenie wpisuje się w szeroki program podnoszenia świadomości i budowy kultury bezpieczeństwa. Nadrzędnym celem tych działań jest całkowita eliminacja wypadków w spółkach Grupy Górażdże. W dniu Finału Tygodnia Bezpieczeństwa został zaprezentowany film zrealizowany przez Grupę Górażdże, inaugurujący całą kampanię z wykorzystaniem billboardów i plakatów pod hasłem „Jest wiele powodów, by wracać do domu…Pracuj bezpiecznie”. 

Bezpieczne Górażdże
Jak co roku Tydzień Bezpieczeństwa to przede wszystkim okazja do podsumowania wielomiesięcznej rywalizacji wydziałów i pracowników w licznych konkursach związanych z BHP, uhonorowania zwycięzców i wręczenia nagród. Tydzień Bezpieczeństwa w Grupie Górażdże zakończył się w piątek 26 września uroczystym finałem, podczas którego została przeprowadzona oraz rozstrzygnięta kolejna edycja Konkursu Wiedzy o BHP dla pracowników Grupy Górażdże. Zorganizowany w formule teleturnieju finał konkursu dostarczył wielu emocji uczestnikom wydarzenia. Ponadto w trakcie Finału Tygodnia Bezpieczeństwa nastąpiło uroczyste wręczenie nagród Złote Kaski 2014, czyli rozstrzygnięcie konkursu na Lidera BHP oraz uhonorowanie laureatów konkursów na: Najbezpieczniejszy Wydział Produkcyjno-Techniczny, Najbezpieczniejszą Kopalnię, Najbezpieczniejszą Wytwórnię Betonu, a także rodzinnego konkursu plastycznego „Powody, dla których warto pracować bezpiecznie” dla dzieci i wnuków pracowników.

W trosce o bezpieczeństwo na drogach
Kluczowym elementem programu Tygodnia Bezpieczeństwa były warsztaty i szkolenia, w których wzięło udział 150 osób. Pracownicy uczestniczyli m.in. warsztatach z zakresu organizacji prac szczególnie niebezpiecznych, udzielania pierwszej pomocy, a także w szkoleniach dotyczących prac na wysokości oraz doboru odpowiednich środków ochrony indywidualnej. Odbyły się pokazy ratownictwa z udziałem Straży Pożarnej. Dodatkową inicjatywą było umożliwienie pracownikom sprawdzenia sprawności gaśnic samochodowych.
Jednym z tematów całego tygodnia były zagadnienia poświęcone bezpieczeństwu na drogach. Dla pracowników, którzy w codziennej pracy poruszają się głównie samochodami zorganizowano szkolenia z bezpiecznej jazdy. W całej Grupie przeprowadzona została akcja pod hasłem „Bezpieczny kierowca” mająca na celu promocję wśród dostawców i odbiorców bezpiecznych zachowań.

Młodzieżowy audyt bezpieczeństwa
Niecodzienne zajęcia edukacyjne organizatorzy przygotowali dla uczniów szkół ponad gimnazjalnych. 20 osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół „Sztygarka” z Dąbrowy Górniczej przeprowadziła audyt z zakresu bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska w Przemiałowni EKOCEM i Wytwórni Betonu Towarowego w Dąbrowie Górniczej. Przeszkoleni wcześniej z obowiązujących w firmie instrukcji i procedur  bhp i ochrony środowiska uczniowie przeprowadzili kontrolę na wybranych wydziałach produkcyjnych oraz sprawdzali czy pracownicy Górażdży przestrzegają tych przepisów.

 

Źródło: Grupa Górażdże

Fot. http://www.freeimages.com/

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ