Partner serwisu
03 września 2014

PKP CARGO: List intencyjny w sprawie nabycia 100% udziałów w spółce CTL

Kategoria: Aktualności

PKP CARGO podpisało 2 września list intencyjny w sprawie potencjalnego nabycia stu procent udziałów w spółce CTL Logistics. Jest to perspektywiczna spółka posiadająca stabilny udział w polskim i niemieckim rynku kolejowych
przewozów towarowych. Na podstawie listu intencyjnego strony porozumienia mogą przystąpić do negocjacji w sprawie uzgodnienia warunków potencjalnej transakcji.
 

PKP CARGO: List intencyjny w sprawie nabycia 100% udziałów w spółce CTL

Aktywna polityka fuzji
– W Polsce działa kilkudziesięciu graczy na rynku towarowych przewozów kolejowych. W świetle postępującej liberalizacji w Europie oraz rosnącej konkurencyjności kolei w Polsce nieuniknione są procesy konsolidacyjne. PKP Cargo chce wziąć w nich udział. Jesteśmy przygotowani od strony finansowej, know-how, zasobów, wykorzystania potencjału do wzrostu naszej działalności, a co za tym idzie – wzrostu wartości spółki. Podpisany list intencyjny jest jednym z elementów potwierdzających realizację naszych ambitnych zamierzeń w zakresie aktywnej polityki fuzji i przejęć – mówi Adam Purwin, prezes zarządu PKP Cargo.

List intencyjny nie daje największemu polskiemu przewoźnikowi towarowemu prawa do wyłączności w procesie negocjacji sprzedaży udziałów w CTL. Ostateczne warunki transakcji nie zostały jeszcze uzgodnione i na tym etapie nie ma pewności, że strony dojdą do wiążącego porozumienia w tym zakresie – zastrzega spółka.

Grupa CTL
Grupa CTL to międzynarodowe przedsiębiorstwo oferujące kompleksową obsługę logistyczną w zakresie transportu kolejowego i samochodowego towarów, spedycji, obsługi bocznic kolejowych, utrzymania taboru kolejowego, budowy i serwisu infrastruktury kolejowej, usług przeładunkowych, doradztwa celnego oraz zaopatrzenia w surowce. Grupa działa na terenie Europy Wschodniej i Zachodniej. Ma do dyspozycji blisko 200 lokomotyw oraz ponad 4,8 tys. wagonów, posiada też własne warsztaty naprawy taboru. CTL zatrudnia ponad 1,8 tys. pracowników. Dysponuje siecią 29 bocznic kolejowych na terenie Polski oraz posiada strategicznie położone terminale i bocznice przeładunkowe na wschodzie kraju. W 2013 roku Grupa CTL przewiozła 12,6 mln ton towarów i zrealizowała pracę przewozową na poziomie 4 268,2 mln tkm brutto, wypracowując 726,6 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Źródło i fot.: PKP Cargo

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ