Partner serwisu
30 czerwca 2017

Jan Jenisch nowym Prezesem Grupy LafargeHolcim

Kategoria: Aktualności

Grupa LafargeHolcim ogłosiła nominację Jana Jenischa na stanowisko Prezesa. Stanowisko to obejmie dnia 16 października 2017 roku. By rozpocząć pracę w LafargeHolcim, Jan Jenisch opuści szwajcarską spółkę Sika AG, która jest globalnym liderem w rozwoju oraz produkcji systemów i produktów dla sektora materiałów budowlanych i branży motoryzacyjnej.

Jan Jenisch nowym Prezesem Grupy LafargeHolcim

Jan Jenisch od stycznia 2012 roku pełni funkcję prezesa Sika AG. Pod jego kierownictwem firma rozwinęła swoją działalność na nowych rynkach i ustanowiła nowe standardy wydajności w sprzedaży i pod względem rentowności prowadzonego biznesu. W efekcie kapitalizacja rynkowa firmy Sika potroiła się, a firmę niedawno umieszczono na indeksie giełdowym spółek notowanych na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Jan Jenisch jest prezesem, który cieszy się powszechnym szacunkiem, gdyż niezmiennie osiąga wysokie wyniki finansowe i posiada dogłębne zrozumienie sektora materiałów budowlanych – podkreślił Beat Hess, Przewodniczący Rady Nadzorczej LafargeHolcim. Jego umiejętny styl zarządzania i zdolności interpersonalne dobrze wpasowują się w naszą kulturę korporacyjną i kadrę zarządzającą LafargeHolcim. Bardzo cieszę się z perspektywy współpracy z Janem nad przyspieszeniem realizacji strategii naszej firmy.

 

Cieszę się, że mam okazję dołączyć do zespołu LafargeHolcim – powiedział Jan Jenisch, nowo wybrany Prezes. LafargeHolcim to kultowa marka i globalny lider w sektorze materiałów budowlanych. Posiada ogromny potencjał rozwoju w przyszłości. Nie mogę się doczekać, aż dołączę do światowej kadry kierowniczej tej grupy i będę mógł poprowadzić ją ku pełnej sukcesów przyszłości.

 

Źródło: lafarge.pl

Fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ