Partner serwisu
21 czerwca 2017

Seminarium: Konflikty w gospodarowaniu przestrzenią i zasobami Ziemi

Kategoria: Aktualności

W dniach 28-29 września w Sosnowcu odbędzie się II edycja seminarium organizowanego przez
Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, Polskie Towarzystwo Geograficzne – Oddział Katowicki oraz Centrum Studiów Polarnych (KNOW).

Seminarium: Konflikty w gospodarowaniu przestrzenią i zasobami Ziemi

Elementy środowiska przyrodniczego składają się na zasoby naturalne Ziemi, a efektywność ekonomiczna ich zagospodarowania powinna iść w parze z odpowiedzialnością społeczną i środowiskową w duchu zrównoważonego rozwoju. Dotyczy to wszelkich sposobów gospodarowania przestrzenią i zasobami Ziemi. Zagadnienia te są tradycyjnie przedmiotem badań prowadzonych na WNoZ UŚ. Realizacja idei zrównoważonego rozwoju nie jest prosta, o czym świadczą różnego rodzaju konflikty społeczne. Dążyć należy więc do optymalizacji zarządzania zaistniałymi i prognozowanymi konfliktami, w ramach dialogu społecznego oraz eliminację zjawisk patologicznych towarzyszących konfliktom.

Zasadniczym celem Seminarium jest stworzenie szerokiej platformy do dyskusji nad przyczynami i mechanizmami konfliktów przedmiotowego typu, a docelowo do wypracowania w tym zakresie rozwiązań systemowych.

Wszystkie niezbędne informacje znajdują się w serwisie konferencji http://www.zasobyziemi.us.edu.pl/. Termin zgłoszeń upływa 30 czerwca.

Magazyn Surowce i Maszyny Budowlane pełni rolę patrona medialnego wydarzenia.

 

Fot.: 123rf.com / Zdjęcie ilustracyjne

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ