Partner serwisu
21 czerwca 2017

Pierwsze propozycje zespołu do spraw rozwiązań systemowych w geodezji i kartografii

Kategoria: Aktualności

20 czerwca 2017 r. przedstawiciele podzespołów zespołu doradczego Ministra Infrastruktury i Budownictwa do spraw rozwiązań systemowych w geodezji i kartografii zaprezentowali wstępne wyniki prac. Przewodniczący zespołu, wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski uczestniczył w krótkiej dyskusji na temat prezentacji przygotowanych przez podzespoły i zapowiedział kolejne spotkania, podczas których zespół wypracuje wspólne propozycje zmian dotyczących geodezji i kartografii.

Pierwsze propozycje zespołu do spraw rozwiązań systemowych w geodezji i kartografii

Zespół wskazuje na gotowość do wspólnych działań – na wzniesienie się ponad osobiste interesy poszczególnych środowisk działających w dziedzinie geodezji i kartografii. Tylko wspólna i szczera dyskusja wskaże wszystkie elementy niezbędne do zmiany i pozwoli wprowadzić je sprawnie i spójnie, systemowo – podkreślił wiceminister T. Żuchowski otwierając spotkanie.

Podczas posiedzenia zaprezentowano wstępne wyniki prac podzespołów:

  • Geodezja a geoinformacja – nowe wyzwania. Określenie standardów, redefinicja systemów informacyjnych państwa (ZSIN, pzgik, K-GESUT)
  • Standardy techniczne wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych; wykonywanie prac geodezyjnych i kartograficznych
  • Organizacja zawodu geodety i nadawania uprawnień zawodowych
  • Struktura organizacyjna SGiK i jej finansowanie oraz organizacja, struktura i tryb prowadzenia
  • Ewidencja gruntów i budynków.

W skład zespołu doradczego Ministra Infrastruktury i Budownictwa do spraw rozwiązań systemowych w geodezji i kartografii wchodzą przedstawiciele organów służby geodezyjnej i kartograficznej, organizacji geodezyjnych i kartograficznych, świata nauki oraz przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej. Zespół ma zdiagnozować potrzeby systemu, przeanalizować jego wydajność oraz wypracować sprawny i spójny model funkcjonowania geodezji i kartografii. Kolejny etap prac to przygotowanie założeń rozwiązań systemowych w zakresie geodezji i kartografii i opracowanie propozycji brzmienia przepisów zgodnie z przyjętymi założeniami.

 

Źródło i fot.: mib.gov.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ