Partner serwisu
04 maja 2017

Korzystne wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2017 roku w grupie Budimex

Kategoria: Aktualności

Grupa Budimex zakończyła pierwszy kwartał 2017 z bardzo dobrymi wynikami – wysoką jak na sezon zimowy sprzedażą, znaczącą poprawą rentowności oraz rekordowo wysokim portfelem zamówień.

Korzystne wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2017 roku w grupie Budimex

Sprzedaż w segmencie budowlanym Grupy Budimex w pierwszym kwartale 2017 roku wzrosła o 6,5% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, osiągając poziom 991 milionów złotych. W tym samym czasie produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 4,3%.

Wzrost sprzedaży odnotował również segment deweloperski. W pierwszym kwartale 2017 sprzedano notarialnie 409 mieszkań, o 69% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Dzięki temu sprzedaż w segmencie deweloperskim wzrosła o 29,1% rok do roku osiągając poziom 101 milionów złotych.

W pierwszym kwartale 2017 Grupa Budimex wypracowała bardzo dobre wyniki, poprawiając je w odniesieniu do roku poprzedniego na każdym poziomie: marży brutto, wyniku operacyjnego i wyniku netto o odpowiednio: 42%, 75% i 64%. Wysoka rentowność pierwszego kwartału wynikała przede wszystkim z rozliczenia kończących się kontraktów infrastrukturalnych podpisanych 2-3 lata temu. Pomogły również dobre wyniki Mostostalu Kraków oraz działalności na rynku niemieckim.

Na koniec marca 2017 roku wartość portfela zamówień Grupy Budimex osiągnęła historycznie wysoki poziom 9,3 miliarda złotych i jest wyższa od wartości na koniec roku 2016 o 375 milionów złotych. Grupa Budimex podpisała w ciągu trzech miesięcy 2017 roku kontrakty o wartości 1,3 miliarda złotych. Wartość podpisanych kontraktów jest niższa o 15% od wartości z analogicznego okresu 2016 roku. Kontrakty oczekujące na podpisanie to aktualnie około 1,5 miliarda złotych, z czego przeszło 50% to projekty kolejowe, gdzie oferty spółek z Grupy zostały już wybrane jako najkorzystniejsze.

Od kilku miesięcy obserwujemy ożywienie na rynku przetargów infrastrukturalnych - ocenia prezes grupy Budimex - Skala odbicia jest jednak mniejsza od oczekiwań rynku. Jednocześnie widoczna jest bardzo silna konkurencja i duża presja cenowa – w pierwszym kwartale 2017 roku nie udało nam się wygrać przetargów GDDKiA. Aktualnie przygotowujemy się do składania kolejnych ofert m.in. na budowę odcinków tras S61, S19, S7. W dalszym ciągu koncentrujemy się również na pozyskiwaniu kolejnych kontraktów kolejowych. Do tej pory udało nam się wygrać kontrakty o wartości 1,1 miliarda złotych.

NASTĘPNA STRONA

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ