Partner serwisu
27 kwietnia 2017

Budownictwo: większa podaż - niższe ceny?

Kategoria: Aktualności

Jak wynika z danych portali bankier.pl i otodom.pl, średnie ceny ofertowe na najważniejszych rynkach w pierwszym kwartale tego roku wynosiły dla poszczególnych typów lokali odpowiednio: 5952 zł/m2 (metraż do 38 m2), 5594 zł/m2 (metraż 38-60 m2) i 5650 zł/m2 (metraż 60-90 m2).

Budownictwo: większa podaż - niższe ceny?

Cenniki deweloperów nie uległy większym zmianom na przestrzeni pierwszych trzech miesięcy tego roku. Największe wahania odnotowano w Poznaniu, gdzie ceny największych mieszkań spadły o około 7%. W tym segmencie najbardziej „ucierpieli” kupujący w Katowicach, gdzie w marcu oferty wzrosły o blisko 6% w stosunku do początku roku. W najpopularniejszym standardzie mieszkań (38-60 m2) ceny utrzymały się wszędzie praktycznie na tym samym poziomie, co w styczniu. Nieznaczne podwyżki zanotowano w Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu.

W obrębie największych rynków regionalnych, najtaniej mieszkanie kupi się niezmiennie w Szczecinie, Katowicach, Lublinie i Łodzi. Najwięcej zapłacimy oczywiście w Warszawie, gdzie zanotowano nieduże podwyżki cen w segmencie mieszkań najmniejszych i największych.

                    

Tabelka: Średnie ceny ofertowe mieszkań na rynku pierwotnym w wybranych miastach Polski w pierwszym kwartale 2017 [zł/mkw.]

 

 

Źródło i fot.: Informacja prasowa

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ