Partner serwisu
26 kwietnia 2017

Czemu przesunęli INTERMASZ?

Kategoria: Aktualności

W dniach 23-25 maja miała odbyć się w Poznaniu kolejna edycja targów INTERMASZ. Imprezy jednak nie będzie w tym roku. Została zaplanowana na 2018 r. i połączona z targami BUDMA. Jaki jest powód tej decyzji? Zapytaliśmy o to dyrektora projektu – Dariusza Muślewskiego.

Czemu przesunęli INTERMASZ?

Z jakiego powodu targi INTERMASZ nie odbędą się w tym roku?

Z prowadzonych przez nas rozmów wynikało niemal jednoznacznie, że termin zimowy oraz sąsiedztwo targów BUDMA, pozwolą osiągnąć zakładane przez producentów i dystrybutorów cele marketingowe. Na potwierdzenie tej opinii warto wspomnieć, że w ostatnich dwóch latach, właśnie na BUDMIE, interesujące kontakty nawiązało kilku znaczących dystrybutorów maszyn. Okres zimowy jest tym czasem, kiedy wiele projektów infrastrukturalnych jest w fazie planowania i przygotowania i łatwiej jest profesjonalistom znaleźć czas na odwiedzenie targów i rozpoznanie nowości producentów niż późna wiosna, kiedy to projekty są w fazie realizacji. Stąd też decyzja aby powrócić do sprawdzonego wcześniej modelu ekspozycji maszyn budowlanych właśnie w terminie targów BUDMA.

 

Czy targi te ponownie wrócą jako impreza organizowana co 2 lata czy będą jakieś zmiany?

W myśl ustaleń z samymi uczestnikami, nie planujemy zmian cykliczności INTERMASZU – targi te będą się odbywać co dwa lata, w towarzystwie BUDMY oraz INFRATEC (to z kolei targi technologii i materiałów dla budownictwa infrastrukturalnego).

 

Dlaczego zdecydowano się połączyć targi INTERMASZ z BUDMĄ?

Prezentacja  szerokiej oferty umownych „maszyn budowlanych” (ich przeznaczenie jest bowiem dużo szersze, aniżeli dla samego  budownictwa), wraz z ekspozycją najnowszych propozycji producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych, to krok w bardzo dobrym kierunku. Wśród 45 tysięcy profesjonalistów goszczących na terenach MTP podczas BUDMY, duży odsetek stanowią firmy budowlane, generalni wykonawcy czy deweloperzy, a więc liczna grupa klientów wystawców INTERMASZU. Jeśli do tej grupy zwiedzających dodatkowo zaprosimy także firmy drogowe, przedsiębiorstwa zajmujące się pracami inżynieryjnymi, specjalistycznymi (jak chociażby budownictwem kolejowym i energetycznym), czy wyburzeniami, otrzymamy interesujące, komfortowe miejsce do rozmów o biznesie w optymalnym terminie. Już dzisiaj zatem zapraszam producentów i dystrybutorów maszyn do udziału w INTERMASZU 2018.

 

Opracowanie: Jolanta Karpiniec

Fot.: intermasz.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ