Partner serwisu
03 kwietnia 2017

Prime Minerals – umowa przedwstępna przejęcia spółki w Indonezji

Kategoria: Aktualności

Spółka zależna od Prime Minerals – notowanej na NewConnect i zajmującej się wydobyciem oraz przetwarzaniem surowców mineralnych – podpisała umowę przedwstępną nabycia 49% udziałów w indonezyjskiej spółce PT Kapur Prima Perkasa (KPP) z siedzibą w Dżakarcie. Celem akwizycji jest zwiększenie produkcji wapienia w kopalni wyspie Sulawesi (Projekt Morowali, Republika Indonezji).

Prime Minerals – umowa przedwstępna przejęcia spółki w Indonezji

Głównym warunkiem zawieszającym przejęcie jest uzyskanie przez KPP licencji na produkcję wapienia z obszaru koncesji będącej w posiadaniu Spółki zależnej od Prime Minerals. Ponadto warunkami nabycia udziałów są: uzyskanie przez stronę sprzedającą wszelkich zgód korporacyjnych wymaganych dla zbycia udziałów, a także uzyskanie akceptacji Rady Koordynacji Inwestycji Kapitałowych Republiki Indonezji (BKPM).

Ponadto Prime Minerals podpisała umowę nabycia 51% udziałów w spółce International Prime Metals Pte. Ltd. z siedzibą w Singapurze. Zakup odrębnej spółki ma na celu rozwój działalności handlowej w zakresie obrotu metalami, rudami metali oraz innymi surowcami.

– Przejęcia lokalnych spółek w Indonezji i Singapurze wzmocnią nasz potencjał wydobywczy i sprzedażowy w ramach projektu Morowali. Perspektywy, jakie tworzymy w ramach kopalni są długoterminowe – nasza koncesja obejmuje 20 lat wydobycia. Mamy kontrakty na wydobycie i sprzedaż wapienia, kolejnym krokiem będzie eksploatacja niklu. Obecnie kluczowa będzie finalizacja drugiego etapu budowy kopalni, rozważamy też inwestycje w aktywa przetwórcze rudy niklu i akwizycje podmiotów dysponujących wartościowymi koncesjami – mówi Paweł Lis, członek zarządu Prime Minerals.

W marcu 2017 spółka zależna od Prime Minerals zawarła umowę na sprzedaż 5.500 ton wapienia w formie nieprzetworzonej z indonezyjską firmą PT Bangun Sarana Jayasakti z siedzibą w Makassar. Wapień będzie wydobywany na obszarze koncesji Grupy Prime Minerals.

Prime Minerals kończy prace budowlane pierwszego, głównego etapu związane z uruchomieniem kopalni odkrywkowej rudy niklu na wyspie Sulawesi w Indonezji (Projekt Morowali). Wydobycie i sprzedaż surowca rozpocznie się już na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2017 roku, a pełne moce produkcyjne zostaną osiągnięte w 2018 roku. Spółka ponadto udokumentowała złoża wapienia, który również będzie wydobywać i sprzedawać w Indonezji. W tym celu spółka zależna Prime Minerals zawarła z PT Rajawali Nuansa Citra Mandiri Indonesia umowę na wydobycie wapienia z obszaru posiadanej koncesji. Kontrakt określa minimalny wolumen wydobycia wapienia na poziomie 10.000 ton miesięcznie.

Inwestycja finansowana jest z emisji prywatnej akcji, w ramach której spółka pozyskała 14,6 mln zł. Na początku 2016 roku Prime Minerals otrzymał 20-letnią koncesję na wydobycie rudy niklu, która obejmuje obszar o powierzchni niemal 2 tys. ha.

Spółka kończy realizację infrastruktury kopalni:

  • przystani dla barek
  • 2 obszarów magazynowania urobku, zlokalizowanych w sąsiedztwie przystani
  • drogi o długości ok. 5,6 km, prowadzącej od przystani oraz obszarów magazynowania urobku do granicy lasu

Prime Minerals realizuje budowę kopalni wraz z niezbędną infrastrukturą, na którą składają się – odkrywka, drogi, system odwodnienia, miejsce składowania urobku, magazyn paliw oraz obóz główny z częściami socjalno-biurowymi i zapleczem mechanicznym. Projekt obejmuje również budowę portu z nadbrzeżem.

Firma zakłada dalsze rozwijanie wydobycia na indonezyjskiej wyspie Sulawesi i poszukiwanie kolejnych perspektywicznych projektów. Spółka nie wyklucza również inwestycji w aktywa przetwórcze rudy niklu. Swoją strategię spółka zamierza realizować przez:

  • wyszukiwanie atrakcyjnych koncesji na eksplorację złóż,
  • wykonywanie kompleksowych badań zasobów tych koncesji oraz opracowywanie studium wykonalności,
  • akwizycje podmiotów dysponujących wartościowymi koncesjami,
  • prowadzenie projektów wydobywczych wskazujących na największy potencjał,
  • budowę zakładów przetwarzania surowców mineralnych.

 

 

 

Źródło i fot.: informacja prasowa

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ