Partner serwisu
19 września 2016

Brother: ponad 45 procent elektryków i elektroinstalatorów tworzy etykiety odręcznie

Kategoria: Aktualności

Niezależne badanie przeprowadzone na zlecenie firmy Brother pokazało, że wielu elektryków i instalatorów ma problemy z niską trwałością etykiet, wynikającą z nieprawidłowego sposobu oznaczania przedmiotów będących na wyposażeniu firm i instytucji.

Brother: ponad 45 procent elektryków i elektroinstalatorów tworzy etykiety odręcznie

Badanie, przeprowadzone przez agencję badawczą Rainmakers CSI na grupie 1024 ekspertów z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch pomiędzy sierpniem 2015 r. a marcem 2016 roku, pozwoliło zidentyfikować sześć głównych problemów związanych z etykietowaniem elementów infrastruktury. Należą do nich:

  • Błędy w użytkowaniu sprzętu znajdującego się w siedzibach firm i instytucji
  • Naruszenie wewnętrznej polityki organizacji
  • Naruszenie norm BHP
  • Błędy w procesach testów, certyfikacji lub dokumentacji sprzętu
  • Niezgodność z wymogami firm ubezpieczeniowych
  • Chaos podczas ćwiczeń ewakuacyjnych lub sytuacji zagrożenia

Jak wynika z badania, 78 procent elektryków i instalatorów oznacza elementy infrastruktury etykietami,  ale aż 45 procent nanosi na nie oznaczenia pisemnie, co może skutkować błędami i nietrwałością oznaczeń. Okazuje się przy tym, że stosowanie etykiet wśród elektryków i personelu technicznego w ciągu ostatnich trzech lat wzrosło o prawie 50 procent. Szacuje się, że w ciągu kolejnych trzech lat etykietowanie przedmiotów znajdujących się na wyposażeniu organizacji będzie coraz bardziej popularne.

Wyniki ankiety pokazują, że technologia odgrywa ważną rolę w pracy elektryków i elektroinstalatorów – 93 procent pracowników używa smartfonów w celach służbowych, a 62 procent z nich korzysta przy tym z aplikacji profesjonalnych. 28 procent użytkowników polega na nowych technologiach aby oznakować przedmioty w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

Drukarki etykiet klasy przemysłowej to ważne narzędzia w pracy instalatorów, elektryków oraz monterów sieci teleinformatycznych, telekomunikacyjnych, jak również monterów systemów audio-wideo i bezpieczeństwa. Urządzenia te znacząco usprawniają proces oznaczania przedmiotów i elementów infrastruktury, dzięki czemu jest on szybszy, łatwiejszy i, co najważniejsze, bezpieczniejszy. Etykiety tworzone za pomocą  specjalistycznych drukarek oferują wysoką jakość, trwałość oraz możliwość personalizacji oznaczeń – 30 procent ankietowanych użytkowników drukuje na nich elementy takie jak firmowe logotypy, oznaczenia imienne czy dane kontaktowe.

Oferowane przez Brother specjalne taśmy TZe, na które nanoszone są nadruki, umożliwiają organizacjom spełnienie wymogów prawnych w zakresie okablowania. Więcej szczegółów na www.brother.pl.

 

 

Źródło: ITBC Communication

fot.: 123rf.com/zdjęcie ilustracyjne

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ