Partner serwisu
21 lipca 2016

Wzmożone przeładunki kruszyw

Kategoria: Aktualności

Port Gdańsk, zajmujacy się m.in. przeładunkiem kruszyw, minione sześć miesięcy bieżącego roku może uznać za czas bardzo udany. Wolumen obsłużonych przeładunków sięgnął bowiem blisko 18 milionów ton. W analogicznym okresie roku ubiegłego, który przeszedł do historii polskiej gospodarki morskiej, w Gdańsku przeładowano ponad 700 tysięcy ton ładunków mniej niż w 2016 r.

Wzmożone przeładunki kruszyw

Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza obroty węglem oraz ładunkami drobnicowymi. W ciągu sześciu miesięcy tego roku, przy nabrzeżach Portu Gdańsk przeładowano łącznie ponad 2,5 miliona ton węgla, co oznacza 32-procentowy wzrost względem roku ubiegłego i jednocześnie drugi po roku 2013 najlepszy wynik w tym zakresie w ciągu ostatniej dekady.

 

Wzmożone przeładunki kruszyw

Bardzo dobre wyniki zanotowano także w zakresie obrotu tzw. innych ładunków masowych, których w porcie było blisko 2 mln ton. Podobny poziom przeładunków w tej grupie w ciągu ostatniej dekady miał miejsce tylko dwukrotnie: w roku 2011 i 2012. Wówczas osiągnęły one poziom odpowiednio 2,1 i 2,2 mln ton. Głównym "winowajcą" tak dobrych rezultatów były wzmożone przeładunki kruszyw, ale także niemal dwukrotny wzrost wolumenu skalenia i sody.

Więcej na portgdansk.pl

 

Źródło i fot: Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ