Partner serwisu
19 lipca 2016

Jak kształtować będzie się rynek betonu towarowego w II połowie 2016 r.?

Kategoria: Cement i wapno

Wzrost produkcji budowlano-montażowej, który wynika z rozpoczętych i planowanych dużych inwestycji infrastrukturalnych, będzie pozytywnie oddziaływać na rynek betonu towarowego w drugiej połowie 2016 roku.

Jak kształtować będzie się rynek betonu towarowego w II połowie 2016 r.?

W następnych miesiącach będą rozstrzygać się kolejne przetargi na budowę nowych dróg ekspresowych. Najwięcej odcinków tras szybkiego ruchu w trakcie procedury przetargowej znajduje się we wschodniej i północnej części kraju (m.in. odcinki S6, S19, S61).

Ważnym czynnikiem napędzającym rynek betonu towarowego będzie również sektor inżynieryjny, w tym realizacja bloków energetycznych i rozpoczęcie prac poprawiających infrastrukturę kolejową. Największe skupienie inwestycji w połączenia kolejowe nastąpi w województwach: mazowieckim, śląskim, pomorskim i zachodniopomorskim. Realizacja inwestycji w zakresie rozbudowy bloków energetycznych dotyczy głównie elektrowni węglowych w Opolu, Turowie, Kozienicach i Jaworznie. Planowane są także inwestycje w bloki gazowe (m.in. Elektrociepłownia Łagisza, Elektrownia Puławy). 

Z uwagi na fakt, że o 10% wzrosła liczba pozwoleń/zgłoszeń z projektem budowlanym na budowę mieszkań w okresie styczeń- maj spodziewać się można dalszego wzrostu zapotrzebowania na beton w segmencie deweloperskim.

Dodatkowo nowy program Mieszkanie+, który wystartuje wedle zapowiedzi w tym roku pozytywnie wpłynie na branżę i zapotrzebowanie na beton towarowy. W związku z powyższym zapotrzebowanie na beton towarowy w całym 2016 roku będzie większe niż w roku poprzednim i szacuje się, że wyniesie około 20,4 Mm3

źródło: SPBT
fot. 123rf.com

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ