Partner serwisu
04 lipca 2016

Zakład w Sławnie gościł paleontologów z całego świata

Kategoria: Aktualności

17 czerwca br. w Zakładzie Nordkalku w Sławnie odbyły się międzynarodowe warsztaty paleontologiczne poświęcone zapisowi kopalnemu i ewolucji ekosystemów chemosyntetycznych. Brali w nich udział naukowcy z całego świata, m.in. z Anglii, Australii, Japonii, Szwecji i USA.

Zakład w Sławnie gościł paleontologów z całego świata

Miejsce warsztatów zostało wybrane przez naukowców ze względu na unikatowość stanowiska paleontologicznego, które znajduje się na terenie kopalni w Sławnie. Stanowi ono jedno z ważniejszych odkryć paleontologicznych ostatnich lat na świecie ze względu na wyjątkowo dobrze zachowany bogaty zespół późnojurajskich skamieniałości organizmów lądowych i morskich. Stanowisko jest traktowane jako "okno na świat" świata organicznego późnej jury, ukazujące nieznany zapis ewolucji organizmów żywych sprzed 148 mln lat.

Warsztaty zorganizowali i przeprowadzili prof. dr hab. Andrzej Kaim (Instytut Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk) oraz dr Błażej Błażejowski (Instytut Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk, Stowarzyszenie PHACOPS). W spotkaniu uczestniczył  również Wójt Gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski, który przedstawił prezentację multimedialną dotyczącą wizji rozwoju turystyki w Gminie Sławno.

 

Źródło i fot.: nordkalk.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ