Partner serwisu
27 sierpnia 2014

Dni betonu 2014

Kategoria: Cement i wapno

– Dopracowujemy wszystko co związane z konferencją Dni Betonu: program, tematykę i układ referatów oraz omawiamy przebieg wszystkich wydarzeń towarzyszących. Zarówno Komitet Organizacyjny jak i Rada Programowa jesteśmy przekonani, że konferencja będzie bardzo dobra, a to czy okaże się kolejnym sukcesem, ocenią sami uczestnicy. Zapraszam w październiku do Wisły – mówił Andrzej Ptak, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu podczas spotkania Rady Programowej VIII Konferencji Dni Betonu. To największe w Polsce forum skupiające szerokie spectrum osób związanych nie tylko z produkcją i technologią betonu, ale także z budownictwem, odbędzie się 13-15 października 2014 r. w Wiśle.

Dni betonu 2014

800 uczestników

Konferencja, organizowana przez Stowarzyszenie Producentów Cementu, odbywa się co dwa lata. W 2012 roku w Dniach Betonu wzięło udział blisko 800 uczestników z kraju i zagranicy, a konferencja zakończyła się ogromnym sukcesem. Za jej przygotowanie odpowiada Komitet Organizacyjny, którym kieruje prof. Jan Deja. Z kolei przygotowanie programu konferencji Dni Betonu to zadanie 30-osobowej Rady Programowej tworzonej przez środowiska naukowe oraz przedstawicieli przemysłów: cementowego, producentów betonów, domieszek i prefabrykatów na czele z Andrzejem Ptakiem, przewodniczącym Stowarzyszenia Producentów Cementu.

Szeroki zakres tematów

- Dni Betonu mają swoją pozycję, rangę, swoje miejsce i są wręcz obowiązkowe dla wszystkich zajmujących się technologią betonu. Uczestnicy przyjeżdżają tu w dwóch celach: po pierwsze po wiedzę, a po drugie dla kuluarowych spotkań towarzyskich. Moim zdaniem przygotowania konferencji idą w bardzo dobrym kierunku. Konferencja ewoluuje, są nowe pomysły – mówi Tadeusz Wasąg, prezes Stowarzyszenia Producentów Chemii Budowlanej.

Tegoroczna konferencja rozpocznie się 13 października referatem pt. „Tendencje rozwojowe w technologii betonu”. Podczas Sesji Otwarcia zostaną także omówione spoiwa cementowe, chemia budowlana w technologii betonu, budynki wysokie, wybitne światowe realizacje budynków i obiektów inżynierskich, architektura betonowa i wreszcie, rola betonu w filozofii zrównoważonego budownictwa.

- Nowością, którą proponujemy w tej edycji Dni Betonu będzie blok poświęcony rynkowi materiałów budowlanych, w którym znajdą się informacje o sytuacji na rynku cementu, betonu towarowego, prefabrykacji betonowej i betonu komórkowego, chemii budowlanej, a także betonowej kostki brukowej – tłumaczy prof. Jan Deja.

Pierwszy dzień zakończymy dyskusją panelową zatytułowaną „Beton towarowy a wyrób budowlany”. Zwieńczeniem drugiego dnia będzie kolejny panel dyskusyjny z udziałem ważnych uczestników procesu inwestycyjnego reprezentujących zarówno elitę wykonawców jak i administrację rządową. Uczestnicy dyskusji będą zastanawiać się nad szansami i zagrożeniami dla budownictwa w nowej perspektywie budżetowej.

Nowość: sesja posterowa

Dzień drugi i trzeci Konferencji to pięć sesji, a więc ponad dwadzieścia referatów poświęconych klasycznym i najważniejszym obszarom budownictwa betonowego.

Nowością drugiego dnia będą równolegle prowadzone: sesja posterowa oraz pokazy technologiczne demonstrujące dzisiejsze możliwości betonu.

Konkurs Power Concrete i Warsztaty Betonowe

Niezwykłe emocje towarzyszą Konkursowi Power Concrete. Tegoroczne zadanie konkursowe to „Wykonanie betonu cementowego charakteryzującego się maksymalnym stosunkiem wytrzymałości na rozciąganie przy rozłupywaniu do wytrzymałości na ściskanie”.  - Temat konkursu Power Concrete został dobrze dobrany. Od momentu pojawienia się betonu wszyscy zastanawiają się jak powiększyć jego wytrzymałość na rozciąganie w stosunku do wytrzymałości na ściskanie. Do konkursu zgłosiło się już 29 firm. Eliminacje przeprowadzimy we wrześniu na AGH, a pięciu finalistów zmierzy się podczas Dni Betonu na oczach kilkuset uczestników konferencji – mówił prof. Jacek Śliwiński z Politechniki Krakowskiej.

Tegorocznej konferencji Dni Betonu będą towarzyszyły Warsztaty Betonowe pt. „Ogólne Specyfikacje Techniczne: beton konstrukcyjny i nawierzchnie betonowe”. - Naszym celem jest popularyzacja specyfikacji, które w lepszym stopniu pozwolą na wykorzystanie możliwości betonu. Do udziału w warsztatach zapraszamy inżynierów i projektantów infrastruktury drogowo – mostowej – mówił prof. Jan Deja, który kierował zespołem opracowującym OST. Warsztaty Betonowe odbędą się pod patronatem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Więcej informacji: dnibetonu.pl

Źródło: Stowarzyszenie Producentów Cementu

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ